Atrakcje turystyczne Hiszpanii

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Hiszpania jest bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem i raczej na pewno w dalszym ciągu na wakacje będziemy się tam udawać dość często. Wielu z Was już na pamięć zna najpopularniejsze miasta i miejsca, które trzeba zwiedzić, będąc w Hiszpanii. Jeśli jednak jest inaczej i zamierzacie się tu wybrać po raz pierwszy, do czego rzecz jasna was gorąco zachęcamy, to nasz poradnik turystyczny ukazujący najpopularniejsze miejsca na Półwyspie Iberyjskim na pewno będzie Wam przydatny. Przyjrzyjmy się w związku z tym najpopularniejszym miastom i atrakcjom turystycznym Hiszpanii. Czego nie można przegapić, zwiedzając ten piękny i rzecz jasna słoneczny kraj?

[mappress mapid=”2″]

Barcelona

W pierwszej kolejności powinniśmy się tutaj odnieść do Barcelony, która powinna być odwiedzona przez każdego turystę, który po raz pierwszy przyjeżdża do Hiszpanii. Nie da się ukryć, że jest to miasto tętniące życiem od świtu do białego rana. Można byłoby powiedzieć, że czas zabawy tu nie przemija. Mimo wszystko nie jest powiedziane, że coś dla siebie znajdą tutaj tylko i wyłącznie ludzie młodzi, którzy lubią się dobrze bawić. Nie koniecznie, ponieważ nie brak tu także i zabytków, które warto zwiedzić. Wystarczy wymienić starówkę, wzgórze Montjuic czy port na czele z monumentalną Sagrada Familia, która jest autorstwa genialnego Gaudiego. Nie zapominajmy też o najpopularniejszym sportowym klubie na świecie, a więc FC Barcelonie. Będąc w Barcelonie warto zwiedzić Camp Nou, a więc blisko stutysięczny stadion piłkarski, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Duma Katalonii, jak określa się klub z Barcelony.

Costa Brava

Jadąc do Hiszpanii, na pewno będziecie chcieli wiele czasu spędzić na plaży, co jest rzecz jasna normalne. Skoro tak, to nie zapomnijcie zawitać na Costa Brava, a więc pas plaż ciągnący się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego niemal od granicy francusko-hiszpańskiej, aż po północno-wschodnie przedmieścia Barcelony. Costa Brava oznacza nic innego jak „skaliste wybrzeże” i jest w tym nieco prawdy, bo nie brak tu skalistych klifów i wtopionych daleko w morze półwyspów. Można byłoby powiedzieć, że dla turystów jest to prawdziwy raj. Nic dziwnego, że powstało tu wiele ośrodków turystycznych, które w sezonie letnim tętnią życiem.

Madryt

Z pewnością położony w centrum kraju Madryt, który jest też stolicą Hiszpanii nie jest tak efektowny jak Barcelona, to jednak także i tutaj turysta nudzić się nie powinien. Przynajmniej jeśli jego głównym celem jest zwiedzanie. W tym mieście poświęci więc na to na pewno wiele czasu, bo atrakcji turystycznych jest tutaj pod dostatkiem. Jest to też miasto charakterystyczne, które pełne jest wąskich uliczek i placów. Jak najbardziej polecamy odwiedzić Madryt.

Picos de Europa

Masyw Picos de Europa położony jest między Kantabrią, Asturią oraz Kastylią i León. Stanowi on najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich i tworzy jeden z najpiękniejszych krajobrazów w całej Hiszpanii. Szczególnie zauroczyć nas mogą znajdujące się tu osady ludzkie, które osadzone są pomiędzy ośnieżonymi szczytami, zielonymi pastwiskami, oraz głębokimi kanionami i przepaściami. O jego unikalności świadczy też to, że dwadzieścia jeden lat temu obszar ten został włączony do Parque Nacional Picos de Europa, a więc jednego z największych obszarów chronionych na starym Kontynencie.

Toledo

W Hiszpanii rzekło się mówić, że jeśli turysta może w tym kraju spędzić tylko jeden dzień, to powinien zawitać do Toledo. Dlaczego nie wiadomo, choć wydaje się, że ze względu na urok tego miasta. Chadzając po wąskich uliczkach, łatwo można się tu zgubić, choć to akurat dla żadnego turysty nie będzie wielkim problemem. Trzeba bowiem pamiętać, że błądzenie po Toledo jest bardzo przyjemne. Zwiedzając liczne tu kościoły, meczety i synagogi stracimy na tym długie godziny.

San Sebastian

Dla wielu południe Hiszpanii jest już przereklamowane. Trudno określić czy słusznie, ale ten, kto przyjeżdża tutaj po raz piąty czy szósty szuka sobie raczej czegoś innego. Wówczas wielu wybiera się do San Sebastian, które położone jest wzdłuż plaży Concha. Ta słynna plaża od wschodu zamknięta jest wzgórzem Urgull, a od zachodu Igeldo. Nie bez powodu często nazywana jest ona „perłą oceanu”. Najsłynniejsza miejscowość Kraju Baksów znana jest też z jeszcze jednego powodu. W przeszłości leczyć się tu przyjeżdżała królowa Izabela II, co i dziś bardzo chętnie czynią turyści.

Costa Blanca i Costa del Sol

Skoro wspomnieliśmy już o Costa Brava, nie możemy zapomnieć także i o Costa Blanca oraz Costa del Sol. Przez wielu uważane są one za najlepsze miejsca na Starym Kontynencie do plażowania i wydaje się, że słusznie. Jako że słońce nie schodzi tu ze sklepienia niebieskiego przez trzysta dni w roku, wydaje się oczywiste, że jest to taj dla plażowiczów. Tym bardziej, jeśli dodamy do tego smakowitą kuchnię czy liczne ośrodki turystyczne. Problemem może być jedynie tłok, bo plaże w trakcie sezonu są tu naprawdę zatłoczone i trudno znaleźć na nich skrawek wolnego miejsca.